Nabídka přednášek

Přednášíme na akcích, ve školách nebo ve firmách v rámci programů společenské odpovědnosti (CSR). Níže se můžete podívat na nabídku přednášek. Zajímalo by vás jiné téma? Napište nám.

Rostlinnou stravou ke zdraví

Celistvá rostlinná strava v sobě spojuje hned tři nej - je zdravá, udržitelná a zároveň levná. V přednášce si nejprve vysvětlíme, co jsou to celistvé potraviny a proč jsou zdraví prospěšné. Dále si názorně ukážeme, jak je zařadit do svého jídelníčku. Nebudou chybět ani tipy na užitečné aplikace, kuchařky, webové stránky a profily na sociálních sítích.


Mgr. Denisa Hobbs

Jak a proč snížit uhlíkovou stopu stravy

Přednáška, která shrnuje současné vědecké poznatky o dopadu rostlinné a živočišné stravy na životní prostředí. Mezi představovanými tématy jsou emise skleníkových plynů, prostorová náročnost, znečištění, spotřeba vody atd.

PhDr. Tereza Vandrovcová, Ph.D.

Soucitný přístup ke (všem) zvířatům

Přednáška zaměřující se na etiku zacházení s hospodářskými zvířaty. Představuje tato zvířata jako autonomní bytosti, které se svými kognitivními schopnostmi a emocionální kapacitou zásadně neliší od psů nebo koček. Odhaluje největší etické problémy spojené s jejich využíváním v živočišném průmyslu a zároveň představuje filosofické přístupy, které se tyto problémy snaží překonat.

PhDr. Tereza Vandrovcová, Ph.D.

Jak jíst více rostlinně - praktické tipy

Tato přenáška se zaměřuje na to, jak do stravy zařadit více rostlinných produktů. Přináší celou řadu praktických tipů týkajících se vaření a nakupování rostlinných produktů.

PhDr. Tereza Vandrovcová, Ph.D.

Proč jíme maso?

Přednáška, která předtavuje současné vědecké poznatky týkající se psychologie konzumace masa. Odpovídá na otázku, jaké psychologické, ideologické i kulturní mechanismy lidem umožňují snižovat vnitřní rozpor mezi pozitivním vztahem ke zvířatům a jejich konzumací.

PhDr. Tereza Vandrovcová, Ph.D.

Poptat přednášku

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Přednášky o veganství, stravě a environmentálních otázkách

Podpora

Chcete-li nás podpořit, zvažte prosím pravidelný měsíční příspěvek. I drobná částka se počítá!

50 Kč 100 Kč 200 Kč 300 Kč 400 Kč 500 Kč
* budete přesměrováni na dárcovský portál Darujme.cz