Kdo jsme

Očima zvířat je spolek usilující o zlepšení postavení zvířat ve společnosti prostřednictvím podpory a propagace veganství. Naší vizí je svět, ve kterém jsou všechna zvířata respektovaná, chráněná a svobodná.

Spolek působí na čistě dobrovolnické bázi a nemá žádné zaměstnance, jeho činnost je financována zejména dary drobných přispěvatelů z řad individuálních příznivců.

Působíme v Praze, ovšem distribuujeme tiskové materiály pro celé Česko i Slovensko.

Mezi naše aktivity patří například veřejné akce jako ochutnávky veganských pokrmů, festival Veganské hody, přednášková činnost nebo informační stánky na různých akcích. Provozujeme portál Soucitně.cz, pořádáme informační kampaně jako je Konec vajec, Bílé minus, Bezmléčná výzva či Vánoce bez násilí.

Image

Naše vize

Svět, ve kterém jsou všechna zvířata respektovaná, chráněná a svobodná.

Více

Naše mise

Změnit přístup lidí ke zvířatům, a tím ukončit násilí na nich páchané. 

Více

Naše strategie

1

Zvyšování povědomí o utrpení zvířat a možnostech řešení.

2

Podpora a propagace veganství jakožto životní filozofie soucitné ke zvířatům.

3

Vedení veřejné diskuze o problému zneužívání zvířat.

4

Budování komunity. Spoluutváříme sociální hnutí, které je nezbytným předpokladem celospolečenské a trvalé změny.

5

Vytváření společenského prostředí, ve kterém lidé budou zvířata vnímat jako živé a cítící bytosti a respektovat jejich vlastní svobodnou existenci.

Naše hodnoty

Empatie

Jsme empatičtí vůči všem zvířatům, lidským i mimolidským. Naším úkolem je pomáhat slabším. 

Dobrovolnictví

Věříme v sílu a smysl dobrovolnictví. Nadšení lidé dokáží dělat velké věci.

Spolupráce

Naše činnost je založena na týmové spolupráci. Pomáháme si a podporujeme se navzájem. Sdílíme mezi sebou znalosti a zkušenosti, abychom se posouvali a dosahovali našich cílů efektivněji.

Rovnost

Hlas každého z nás má stejnou váhu. Naše struktura není hierarchická.

Inkluzivita

Vítáme a respektujeme každého jednotlivce, který sdílí naši vizi. Ceníme si hodnoty, kterou naší organizaci a hnutí přináší.

Inovativnost

Neustále hledáme nové příležitosti ke zlepšování naší práce. K dosahovaní našich cílů využíváme moderní technologie a poznatky současné vědy.

Náš tým

Žádná z našich aktivit by se nemohla obejít bez nadšených aktivistů a aktivistek. Společně věnujeme svůj volný čas pro podporu veganství a lepší život zvířat. Jsme lidé mnoha profesí a jedním z nás můžeš být i ty! V případě zájmu nám prosím vyplň nezávazný formulář a my se ti brzy ozveme.

Petr Beneš
Vystudoval Politologii a Mediální studia, živí se jako programátor a webdesigner na volné noze. Je spoluautorem dokumentárního filmu Svědectví z prostředí českých chovů. K veganství se dostal v roce 2014 když zjistil, že člověk živočišné produkty konzumovat nepotřebuje. V Očima zvířat působí od roku 2018, pomáhá s tvorbou webů, grafických materiálů a koordinací aktivit spolku.
Denisa Hobbs
Denisa Hobbs[email protected]
Vystudovala angličtinu a němčinu, sedm let učila na pražském gymnáziu a nyní pracuje jako lektorka na volné noze. Zastává názor, že každý jednotlivec nese svůj díl odpovědnosti za stav světa, a sama se proto snaží žít eticky a ekologicky. Od roku 2015 je vegankou. Ke spolku Očima zvířat se přidala v létě 2020 a od té doby si v něm vyzkoušela celou řadu činností. Její vášní je jídlo a věčně kolísá mezi předsevzetím jíst zdravě a potřebou osladit si život.
Ondřej Máca
Ondřej Máca[email protected]
Vystudoval Fakultu informačních technologií ČVUT a pracuje jako programátor. Veganem se stal původně ze zdravotních důvodů. Brzy u něj však začal převládat etický aspekt veganství, který se odráží i v jeho aktivistických činnostech. V Očima zvířat krom jiného spravuje tento web a účastní se různých akcí, kde má Otevři oči stánek. Díky veganství a aktivismu poznal spoustu přátel a inspirujících lidí se stejnými zájmy a smýšlením jaké má on. Ve zbylém čase rád sportuje a všemožně se rozvíjí.
Tereza Vandrovcová
Tereza Vandrovcová[email protected]
Absolvovala magisterské a doktorské studium sociologie na FF UK, přednáší sociologii a sociální psychologii na University of New York in Prague (UNYP) a animal studies (Humanimal.cz) na Karlově univerzitě, Masarykově univerzitě a UNYPu. Také pořádá semináře na odvykání kouření (Exkuraci.cz). Maso nejí od roku 2002, v roce 2011 se stala z etických důvodů vegankou. Propagaci veganství se věnuje prostřednictvím přednáškové činnosti pro veřejnost, skrze portál Soucitne.cz, ale i v rámci činností Očima zvířat. Miluje jízdu na skládacím kole a veganské vaření.
Silvestr Vandrovec Špaček
Silvestr Vandrovec Špaček[email protected]
Vystudoval Literární akademii a spolupořádal kulturní akce jako autorská čtení a vystoupení amatérských divadel v klubu Cross. Od roku 2010 je veganem a podílí se na organizaci každoroční street party Veggie Parade a dalších aktivitách z. s. Očima zvířat. Také je zakládajícím členem České veganské společnosti. V současnosti se živí jako překladatel dětské literatury a IT analytik. Má rád rychlou hudbu, švihlé filmy, Linux a jízdu na skládacím kole nebo koloběžce.
Třeba právě Ty!
Třeba právě Ty![email protected]
Chceš se k nám přidat? Napiš nám a doraž na seznamovací schůzku! Mezi možnosti zapojení u nás patří např. vaření na veganské ochutnávky, pomoc na stáncích, konverzace s veřejností na stánku, účetnictví a administrativa, organizace akcí, správa sociálních sítí, tvorba grafiky, posílání zásilek, psaní textů, korektury, tvorba webů, překlady z AJ do ČJ, podílení se na tvorbě kampaní apod.

Staň se součástí Očima zvířat

Vyplň dobrovolnický dotazník a přidej se do našeho týmu!

Podpora

Chcete-li nás podpořit, zvažte prosím pravidelný měsíční příspěvek. I drobná částka se počítá!

50 Kč 100 Kč 200 Kč 300 Kč 400 Kč 500 Kč
* budete přesměrováni na dárcovský portál Darujme.cz